Strona główna


Staw Hutniczy


W samym sercu miasta, między Hutą a Osiedlem Powstańców Śłąskich leży Hutniczy Staw. Kiedyś pełnił rolę zbiornika retencyjnego dla Huty. Był utrzymywany w dobrym stanie i można było na nim żeglować małymi jachcikami typu Kadet, Mak lub powiosłować na kajaczku. Były też rowery wodne które można było wypożyczyć na przystani. Obecnie staw jest mocno zaniedbanym płytkim bajorkiem. A szkoda.Staw Hutniczy - widok z przystani w prawo. Staw Hutniczy - widok z przystani na wprost.
Staw Hutniczy - widok z przystani w lewo. Staw Hutniczy - widok z przepustu na ujście kanału.
Staw Hutniczy - widok z przystani bardziej w prawo na Os. Powstańców Śl. Staw Hutniczy - widok z przystani bardziej w prawo.

Umieszczone na tej stronie zdjęcia są moją własnością lub prawie moją:-). Zezwalam na wykorzystanie zdjęć nie przedstawiających wizerunków osób w dowolnych publikacjach pod warunkiem pozostawienia na nich informacji o moim autorstwie i podania odnośnika do mojej strony jako autora tych zdjęć (lub prawie autora :-)). Zdjęcia z wizerunkami osób można wykorzysteć tylko za zgodą znajdujących się na nich osób lub za zgodą osób sprawujących prawną opiekę nad znajdującymi się na zdjęciach osobami.
Jeżeli zdjęcia są mojego autorstwa to są zrobione aparacikiem Vivitar ViviCam 3640. Wszystkie zdjęcia są podrasowane programem Gimp.

  Data ostatniej modyfikacji: 2004-05-21    

Licznik odwiedzin
Made by Jasiu © 2003-2016