Strona główna


Biskupin - prastare osiedle obronne.


Biskupin to rezerwat archeologiczny w ramach którego można zwiedzać zrekonstruowany fragment osiedla obronnego kultury łużyckiej zbudowanego na podmokłej wyspie (obecnie półwysep). W Biskupinie znajduje się także muzeum w którym można zapoznać się z historią okolic Biskupina w okresie od XII w przed naszą erą aż do dzisiaj.
Pare zdjęć z tej strony (i to chyba tych ładniejszych;-) jest autorstwa Filipa Zurek.Pradawne lokum mieszkalne. Wał obronny z bramą.
Chałupy w grodzie i droga między nimi. Wyposażenie obronno-zaczepne z okresu brązu?
Wnętrze chaty z grilem na środku. Wał obronny od wewnątrz.
Brama obronna z kładką dojazdową. Scenka z życia łowcy-zbieracza. Rekonstrukcja w muzeum.
Wnętrze chaty z przędzalnią. Zimowe prace budowlane. I transport łatwiejszy i ludziom cieplej przy pracy. Rekonstrukcja w muzeum.

Umieszczone na tej stronie zdjęcia są moją własnością lub prawie moją:-). Zezwalam na wykorzystanie zdjęć nie przedstawiających wizerunków osób w dowolnych publikacjach pod warunkiem pozostawienia na nich informacji o moim autorstwie i podania odnośnika do mojej strony jako autora tych zdjęć (lub prawie autora :-)). Zdjęcia z wizerunkami osób można wykorzysteć tylko za zgodą znajdujących się na nich osób lub za zgodą osób sprawujących prawną opiekę nad znajdującymi się na zdjęciach osobami.
Jeżeli zdjęcia są mojego autorstwa to są zrobione aparacikiem Vivitar ViviCam 3640. Wszystkie zdjęcia są podrasowane programem Gimp.

  Data ostatniej modyfikacji: 2004-09-18    

Licznik odwiedzin
Made by Jasiu © 2003-2016