Strona główna


Linux

Menu podręczne
Driver do ACX100 - opis.

rhlx01.fht-esslingen.de/~andi/acx100
Driver dla kart wireless LAN na chipsetcie TI ACX100.

Komunikaty na konsolach (klogd) - opis.

Jak pozbyć się komunikatów na aktywnej konsoli?

DOSEmu - Emulator DOS - opis.

www.dosemu.org
Emulator systemu DOS - DOSEmu

Ubuntu - krótkie porady - opis.

przewodnik.ubuntu.pl
Parę krótkich porad, których swego czasu długo szukałem a które okazały się całkiem trywialne.

 
Parę ciekawych linków
www.debian.pl
Oficjalna strona dystrybucji GNU/Debian w języku polskim. Prawdziwa kopalnia wiedzy o Debianie.

www.linux.pl
Jedna z ciekawszych stron o Linuxe w języku polskim. Dobre miejsce z którego można zacząć zapoznawanie się ze światem Linuxa.

www.howto.pl
Bardzo interesująca strona m.in. o Linuxie. Oprócz tego można znaliźć tam mnóstwo informacji o Windows, sieciach itp. Świetny przykład wykorzystania PHPNuke

banita.pl
Właściwie strona ta z Linuxem ma niewiele wspólnego, ale za to znajdziemy na niej mnóstwo informacji o sieciach i konfiguracji różnych systemów do pracy w sieci. Poza tym parę ciekawych programów do pobrania.

www.bootdisk.com
Ta strona także z Linuxem nie ma wiele wspólnego. Jest to zestaw linków do różnych miejsc w których można znaleźć obrazy dyskietek bootowalnych różnych systemów, a poza tym różne drivery, DLLe i inne ciekawe rzeczy. Strona jest po angielsku.

lukasz.bromirski.net
Strona Łukasza Bromirskiego (mr0vka.eu.org). Jeżeli interesują Cie sprawy związane z siecią, linuxem, IPTable, NAT itp. to znajdziesz tam dobre tłumaczenia podstawowych doków.

www.baseciq.org
Ciekawa strona między innymi o Linuxie, kilkanaście bardzo ciekawych artykułów m.in. exim, DNS, Maskarada, SDI itp.

infojama.pl
Właściwie to serwis poświęcony głównie systemom ze stajni Microsoftu ale nie bądźmy rasistami - Windows to też system operacyjny :-). Serwis jest ciekawie zrobiony a i dla miłośników Linuxa znajdzie się tam też coś interesującego. Np. na forum. Warto zajrzeć.

LinuxIndex
Calkiem pokaźny zbiór linków o Linuxie. Niektóre niestety już nieaktualne ale ogólnie można z tej strony zaczytać parę ciekawych artykułów.


  Czym jest Linux nikomu kto zachaczył o tą stronę raczej nie trzeba tłumaczyć. W tym dziale chciałbym publikować różne krótsze i dłuższe informacje związane z tym tanim i coraz bardziej popularnym systemem operacyjnym. Szczególnie polecam go w zastosowaniach serwerowych, co nie znaczy, że jako desktop się nie sprawdzi.


  Data ostatniej modyfikacji: 2004-07-13    

Licznik odwiedzin
Made by Jasiu © 2003-2016